2016. május 12.

Novics Dávid két újabb aranyérmet szerzett

Novics Dávid, a kupuszinai birkózó április 18-án részt vett a Nagybecskereken megtartott idős pionirok vajdasági versenyén, ahol saját generációjával verenyzett.

Ugyanakkor és ugyanott zajlott az olimpiai kvalifikációs verseny is, melyre a világ minden tájáról érkeztek az ismert birkózók, köztük Novics nagy kedvence és példaképe, Lőrincz Tamás olimpiai ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok, aki ezúttal is kijutott az olimpiára. A kupuszinai fiú látva őt nagy energialöketet kapott és óriási lendülettel vágott neki a versenynek, fantasztikus sikerrel. Az 56 kilogrammos kategóriában mindhárom ellenfelét legyőzte, meg sem engedve nekik, hogy pontot szerezzenek. Dávid tehát újabb aranyéremmel tért haza, nagyon jó formában van és már alig várja az országos versenyt, melyre május 14-én kerül sor.

Április 23-án Zomborban volt a kadetoknak szóló vajdasági birkózó verseny, amelyen a Dávidnál két évvel idősebbek vettek részt. A tehetséges kupuszinai fiú azonban sikeresen szerepelt ezen a versenyen is. Az 54 és 56 kilogramm közötti súlycsoportban két ellenfele volt, akiket kíméletlenül padlóra küldött, ezzel kivívta magának a vajdasági első helyezést az idősebbek körében is.