"Helyi közösség" címkék a bejegyzésekben
Megkezdték a falu utcai lámpáinak felújítását. A kiégett világítótestek cseréje folyamatban van, illetve újak felszerelése ahol régi, nem szervizelhető vagy működésképtelen kandeláberekre akadnak.A munkálatok gyors befejezésére számítanak. A felújítások után egy jobban megvilágított, biztonságosabb falu lesz Kupuszina .
A kupuszinai Helyi Közösség megkezdte a víztisztító teljes felújítását. A munkálatok miatt időnkénti fennakadásokra kell számítani a vízszolgáltatásban. A felújítás várhatóan két hónapig tart majd.
Június 26-án mintegy 20 vendég érkezett Kupuszinára a magyarországi Ádándról, falunk testvértelepüléséről. A küldöttséget az ottani önkormányzat valamint az egyesületek és civil szervezetek képviselői alkották. Az egésznapos látogatás célja a két település kapcsolatainak ápolása, főként a civil szervezetek közötti együttműködés kiépítése, közös programok lehetőségeinek megvitatása volt.
A kupuszinai helyi közösség szervezésében május 30-án 14 órai kezdettel a könyvtárteremben előadást tartanak.A téma a Minisztérium programjáról, hogy nyilvántartásba vegyék a az őstermelőket.A nyilvántartásba vétel számos előnnyel jár különösen a kölcsönök folyósitása terén.
A Helyi Közösség az elmúlt évben mindent megtett annak érdekében ,hogy a kitűzött céloknak eleget tegyen. Többek között a vízvezetékhálózat korszerűsítésén dolgoztak és egy nyilvános pályázatot írtak ki a felújítására, hogy a falu megfelelő minőségű ivóvizet kapjon. A víztisztító eszmei terve már el is készült.
Kupuszinán lakossági fórumon vett részt Kasza József, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke,valamint Vánja Edit, a Most-Híd térségfejlesztési központ képviselője és Mamužić Lajco vízügyi szakember.
A kupuszinai Helyi Közösségben aláirták a szerződést a vizhálózat korszerűsítésére, a viz megtisztítására az újvidéki Tehnomag-Term céggel. A kivitelezô által elkészített tervet Dr. Božo Dalmacija, az újvidéki Technológiai Kar tanára vizsgálja felül.
2003. augusztus 20-án, azaz Szent István napján falunkban járt a magyarországi Ádánd (Siófok közeli falu) küldöttsége, élén a polgármesterrel. Ádánd polgármestere, Pollák Tibor, valamint Kupuszina polgármestere, Péter István ünnepélyes keretek között aláirták a két falu testvértelepülési együttmüködéséről szóló megállapodást.



